(سی دی – دی وی دی – مینی سی دی – مینی دی وی دی و مستر کارت یا همان CD با طرح کارت ویزیت و … )

چاپ سی دی و چاپ دی وی دی بصورت دیجیتال یکی از روش های نوین چاپ روی انواع CD و DVD می باشد که بوسیله دستگاه هایی که قابلیت CD Tray دارند و با سیستم Ink Jet یا جوهرافشان کار می کنند انجام می شود.

اما در این روش جوهر چاپ دستگاه در برابر آب خیلی مقاوم نمی باشد ، در صورتیکه دست خیس روی CDو DVD کشیده شود کمی جوهر پس می دهد لذا جهت رفع این عیب از روکش UV جهت تثبیت و براق شدن چاپ استفاده می شود.

لازم بذکر است که این مجموعه در ازای روکش UV هیچ هزینه ای از مشتریان محترم دریافت نمی کند و این مرحله از چاپ یکی از استانداردهای کار ما می باشد.

از جمله مزیت های چاپ CD و چاپ DVD به روش چاپ دیجیتال این است که هیچ محدودیتی در تعداد چاپ CDها و DVDها نمی باشد و مشتری هر تعداد CD و DVD که نیاز داشته باشد را می تواند سفارش دهد و همچنین دریافت نمونه گیری در چاپ دیجیتال CD قابل انجام است.

دیگر مزیت چاپ دیجیتال سی دی این است که زمان آماده شدن CD و DVD های چاپ شده خیلی کمتر از چاپ و رایت سی دی به صورت افست و استمپری می باشد و در اسرع زمان قابل تحویل است.

تکثیر استمپری CD و DVD

روش استمپری که اصطلاحا Pre – recorded CD یا Stampered CD یا سی دی نقره ای یا سی دی اورجینال هم خوانده می شود.

ابتدا از CD مستر که سی دی اصلی است یک قالب یا همان استمپر تولید می گردد.استمپر در لغت یهنی مهر و همانظور که از اسمش پیداست مانند مهر نیز عمل می کند و اطلاعات حک شده درونش را هنگام تولید انتقال می دهد. این قالب از جنس نیکل می باشد.جهت تولید سی دی خام از قالب یا استمپر خام استفاده می شود اما در اینجا ما از سی دی یا دی وی دی مورد نظر شما که برای تکثیر ارائه کرده اید قالب استمپر تهیه می کنیم و زمانی که پلی کربنات در قالب استمپر تهیه شده تزریق می شود همزمان با تشکیل CD یا DVD دیتای اطلاعات شما نیز تزریق و CD یا DVD حاصله در بر گرفته اطلاعات شده می باشد.

جالب است بدانید که طلق هایی که گاهی اوقات بر روی CD و DVD ها می بینید همان ماهیت اصلی سی دی و دی وی دی است و هم اکنون مورد توضیحات ما بود.

در مرحله بعد، لوح فشرده با یک لایه باز تابنده فلزی مانند نقره و … پوشیده میشود که لنز دستگاه رایتر با انعکاس نور بتواند لوح فشرده را بخواند. در انتها سی دی نقره ای یا دی وی دی نقره ای تشکیل شده را با یک لایه پوششی دیگر بنام LAQUERY می پوشانیم و سپس جهت چاپ منتقل می شود . نهایتا محصولات تولید شده وارد مرحله چاپ افست یا سیلک صنعتی می شوند .

این روش تولید و چاپ لوح فشرده به دلیل دارا بودن هزینه های جانبی ثابت که شامل هزینه فیلم و زینک و هزینه قالب استمپر است معمولا در تیراژهای بالای 5000 عدد مقرون به صرفه می باشد.

زمان تحویل در این روش معمولا یک هفته کاری می باشد.

قفل گذاری CD و DVD

با توجه به استفاده روز افزون از نرم افزار ها و مولتی مدیا ها و اهمیت عدم کپی برداری توسط دیگران و محفوظ ماندن اطلاعات لوح و همچنین امنیت فروش اختصاصی شما، استفاده از قفل بر روی CD و DVD به صورتیکه انواع نرم افزار های هک و کرک نتوانند به محصول شما آسیب رسانند و یا کپی کنند ، الزامی می باشد.

در پروژه قفل گذاری می بایست به صورتی رفتار شود که کارآیی نرم افزار شما پایین نیاید و در تمامی سیستم عامل ها به راحتی قابل اجرا باشد و همچنین با آنتی ویروس ها تداخل نداشته باشد .

لذا پیشنهادات ما در ذیل جهت قفل گذاری سی دی و قفل گذاری دی وی دی خدمتتان معرفی می گردد.

قفل ويدئو سی دی و ویدئو دی وی دی ضدرايت سخت افزاري  همراه با laser Video lock

ابتدا يك مستر ازCD یا DVD شما آماده می شود که اگر مشتری شما حجم محتوای آن را ملاحظه کند حجم کاذبی حدود 30 گیگابایت به او نمایش میدهد. سپس از سی دی یا دی وی وی دی آماده شده به تعداد دلخواه شما به روش داپليكيتور و يا استمپر تكثير مي گردد.در مرحله بعد با دستگاه laser خطی هلالی شکل روی لوح ایجاد می گردد که دیگر به روش رایت نمی توان از لوح فشرده کپی برداری کرد. این روش به دو صورت می باشد که در یک حالت اطلاعات شما قابل رویت و دارای حجم کاذب و قابل اجرا در کامپیوتر و دستگاه VCD , DVD خانگی است اما احتمال کپی وجود دارد . و در حالت دیگر که امنیت بالاتری دارد ، فایل و محتوای کلی رمزنگاری شده و قابل رویت نیست و محصول شما تنها در کامپیوتر قابل اجرا می باشد.

قفل اينترنتی تلفنی

در این روش مانند روش قبلی يك مستر از لوح فشرده شما تهیه می شود و پس از برنامه نویسی جهت تکثیر به قسمت رایت ارائه می گردد و به تعداد مورد نظر شما تکثیر می گردد. يك شماره سريال 12 رقمي روي هر پكيج مجموعه شما چسبانده مي شود که مشتری تان پس از خريداري محصول به سايت يا وبلاگ شما و يا تلفن گويا و یا پیامک مراجعه كرده و شماره سريال پكيج خود را وارد مي كند و رمز فعالساز را دریافت کرده و از لوح فشرده شما استفاده می کند . در این روش می توان تعریف کرد که DVD یا CD شما چند بار در یک سیستم اجرا شود و یا در چند سیستم قابل اجرا باشد و برای دریافت رمز مجدد مشتری می بایست به شما مراجعه کرده و USER NAME جدید دریافت کند .

قفل فلش یا دانگل

قفل نرم افزاری در فلش ذخیره می گردد و تا زمانی که مشتری شما این فلش را به پورت یو اس بی کامپیوتر خود وصل نکند نمی تواند از نرم افزار استفاده کند . این قفل با انواع مختلف فلش های موجود در بازار قابل اجرا می باشد .