آخرین بروز رسانی: 25ام اردیبهشت, 1402

کاربرد پرچم ساحلی چیست؟

پرچم ساحلی چیست؟

پرچم ساحلی از نوین‌ترین و جذاب‌ترین تولیدات و خدمات مجموعه چاپ تدبیر است. این نوع پرچم یک نوع پرچم نمادین برای اهداف مختلف است که در هر زمینه ای می‌تواند مورد استفاده واقع گردد. همچنین این مدل از پرچم انواع گوناگونی نیز دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، در رده المان خارج از محیط به حساب می‌آید. این بدین معناست که این پرچم و انواع مختلف آن می‌توانند تک رو باشد و در محیط‌‌های باز کاربرد دارند.

انواع پرچم ساحلی

 بادبانی:

محبوبیت پرچم  بادبانی به قدری است که در نمونه‌هایی در مشاغل اروپایی، آمریکایی و آسیای شرقی می‌توان آن را مشاهده نمود. از اصلی ترین دلایل محبوبیت این نوع پرچم می‌توان به ظاهر، طراحی و کارایی آن اشاره کرد. از برخی از ویژگی‌های پرچم ساحلی بادبانی می‌توان پارچه قابل شستشو، مقاوم بودن، جاجایی سریع و راحت و استفاده در خارج و داخل یک ساختمان را ذکر کرد.

 کمانی:

این پرچم نیز از پرکاربرد ترین انواع پرچم ساحلی است که جنبه تبلیغاتی نیز دارد. شکل ظاهری این مدل بدلیل کمانی بودن بسیار زیبا و لوکس است. پرچم ساحلی کمانی را می‌توان در مکان‌های گوناگون قرار داد و دارا بودن پایه پهن و سنگین آن در این امر کمک می‌کند تا بعد از برقراری مانع سقوط و جابجایی شود.

می‌توان از نوع کمانی پرچم ساحلی به عنواد نماد راهنما و استقبال استفاده کرد. کاربرد آن در نمایشگاه‌ها و بیش‌تر عرصه‌ها و مقاومت بالای آن از مزایای این مدل به حساب می‌آید.

 هلالی:

پرچم هلالی نیز برای تبلیغات و استقرار در بیش‌تر اماکن مناسب است. این نوع پرچم نیز دارای سازه بسیار بادوامی بوده و دربرابر تابش خورشید و اشعه UV نیز مقاوم است. دوخت با کیفت و مقاومت بدنه دربرابر رطوبت نیز از ویژگی‌های قابل توجه آن می‌باشد. از کاربردهای پرچم ساحلی هلالی می‌توان به استفاده در فروشگاه‌های مختلف، تالارها و آمفی تئاترها، مراکز تفریحی و اقامتگاه‌ها و سالن‌های ورزشی و نمایشگاه‌های اتوموبیل اشاره نمود.

 قطره‌ای:

این نوع پرچم به دلیل شباهت آن به دلفین، علاوه بر نام استند پرچمی قطره‌ای، پرچم دلفینی نیز نامیده می‌شود. این پرچم از پرطرفدارترین پرچم‌های تبلیغاتی است. ظاهر آن از طرفی شبیه به یک قطره است و از همین رو در کنار اماکن تفریحی و ساحلی مورد استفاده بیش‌تری قرار می‌گیرد. همچنین این پرچم سابقه استفاده در مراکز شهر و پارک‌ها را در مناسب‌های گوناگون داشته است. از ویژگی‌های پرچم ساحلی قطره‌ای می‌توان به استحکام و مقاومت بالا، قیمت به صرفه، متنوع بودن، دیده شدن سریع و قابل استفاده در همه اماکن اشاره کرد.

 سامورایی:

این مدل پرچم تقریبا همه فن حریف بوده و در زمینه‌های مختلف از جمله تبلیغات و اعلانات کاربرد دارد. از آن جهت نام این پرچم ها را سامورایی میگویند که در زمانهای قدیم جنگجویان سامورایی ژاپن علامت و یا نشان خانوادگی خود را روی آن نقش میکردند و در جنگها و مراسمات مختلف از آن استفاده می نمودند. این مورد از پرچم ساحلی خیال خریداران را راحت می‌کند چرا که از آن می‌توان در همه زمینه و در دفعات زیاد استفاده کرد. از ویژگی‌های پرچم ساحلی سامورایی می‌توان به بدنه و پارچه با کیفیت و قابل شستشو و مقاوم و ضد آب و نور خورشید، چاپ یک رو، قیمت منطقی و نصب آسان اشاره کرد.

کاربرد پرچم ساحلی

کاربرد استند پرچمی ساحلی در زمینه‌های مختلف می‌باشد اما به طور کلی بیش‌تر در زمینه تبلیغات و معرفی فعالیتی که در یک مکان صورت می‌پذیرد مورد استفاده واقع می‌گردد.

به طور کلی نیز همان‌طور که گفته شد، پرچم‌ها نمادی بر هویت و یا اصالت یک برند و فعالیت هستند که می‌توانند آن را تبلیغ و معرفی کنند.

ابعاد و سایز پرچم ساحلی

همان گونه که در بخش معرفی انواع پرچم ساحلی مشاهده کردیم، بدلیل دارا بودن انواع مختلف از این نوع پرچم، ابعاد آنها نیز در هر گونه می‌تواند متفاوت باشد. اما رایج ترین ابعاد که بیش‌ترین استفاده را نیز داراست، پرچم با ارتفاع 2.5 متر (۲۷۰*۶۰ سانتی متر) و یا پرچم با ارتفاع 3 متر (70*270 سانتی متر)  است.

روش نصب پرچم ساحلی

نصب پرچم نیز دارای اصول می‌باشد تا بازدهی خوبی نیز به ارمغان آید. پرچم ساحلی باید در موقعیتی نصب گردد تا بیش‌ترین توجه مخاطب را به خود جلب کند. توجه به ایستایی پرچم نیز بسیار مهم است به طوری که باید ایستایی صاف و ۹۰ درجه آن رعایت شود. بند پرچم‌ها باید تا اندازه مناسب کشیده شود تا پارچه آن صاف و بدون موج سرجایش قرار بگیرد.

پرچم‌ها نمادهای مهمی هستند که اطلاعات و ویژگی‌های یک محصول و یا یک هدف را به شکلی هدفمند منتقل می‌سازند. درواقع بدون پرچم، ارتباط با بیننده نیز به طور ناقص برقرار می‌باشد. انواع پرچم‌های ساحلی به دلیل نوع چاپ دیجیتال و با کیفیت و همچنین زیبایی و متنوع بودن می‌توانند این امر را برای برندها، مجالس و کسب و کارهایی که قصد تبلیغات و به نمایش گذاشتن هدف خود را دارند بسیار مناسب باشند.

از طریق تماس با ما می‌توانید جهت استعلام دقیق قیمت ها با ما تماس بگیرید و انواع پرچم ساحلی را با کیفیتی فوق العاده و تضمینی، سفارش داده و در اسرع وقت آنرا تحویل بگیرید.

دسته‌بندی: پرچم

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه